Визначення FeNО

Визначення оксиду азоту (FeNo) у повітрі, що видихається в Харкові.

Визначення оксиду азоту (FeNo) у повітрі, що видихається в Харкові

Сучасна та дуже актуальна в діагностичному та лікувальному плані маніпуляція для уточнення еозинофільного (алергічного) запалення дихальних шляхів. Тривалість проведення дослідження з отриманням результату трохи більше 5 хв. Необхідна для постановки діагнозу та контролю ефективності терапії, що проводиться.

  • Визначення оксиду азоту FeNo
    950грн

Переваги проведення (визначення оксиду азоту в повітрі, що видихається)

Діагностичне дослідження проводить лікар пульмонолог або алерголог під час основного прийому пацієнта (немає необхідності витрачати час на додаткові дослідження).
Після отримання результату лікар призначить потрібне лікування. Дозволяє лікареві динамічно спостерігати за пацієнтом і своєчасно коригувати терапію, оцінивши ефективність лікування. За допомогою даного методу дослідження лікар може прогнозувати перебіг захворювання дихальних шляхів і відповідно контролювати відповідь на призначене лікування.

Які цілі та завдання передбачає процедура визначення оксиду азоту у повітрі, що видихається?

  • Уточнення або виключення діагнозу бронхіальної астми та саме алергічної;
  • Для контролю проведення лікування інгаляційними стероїдами (будесанід, фліксотид);
  • З метою своєчасної діагностики загострення хронічного алергічного запалення дихальної системи – бронхіальної астми та призначення профілактичного лікування;

За яких діагнозів лікарі направляють на дослідження FeNo?

  • Бронхіальна астма;
  • Астма алергічна;
  • Алергічний бронхіт;
  • Часті обструктивні бронхіти ХОЗЛ;
  • Хронічний бронхіт;
  • Алергічний альвеоліт;
  • Пневмонії

Техніка діагностичного дослідження (FeNo)

Пацієнт вдихає повітря через мундштук і потім не роблячи особливих зусиль, видихає також у мундштук. Через 6-8 секунд на екрані монітора відображається результат, який інтерпретує ваш пульмонолог або алерголог і відповідно призначає вам специфічне лікування, підбираючи індивідуальні дози інгаляційних стероїв. Норма оксиду азоту в повітрі, що видихається, до 25 ppd.

Підготовка до дослідження

За добу до проведення дослідження бажано виключити з раціону продукти з великим вмістом нітратів (зелена цибуля, огірки, листя салату, шпинат, редиска). Вживання даних продуктів призводить до збільшення показників і може спотворювати реальні дані та призводити до гіпердіагностики та неякісного лікування. За годину до проведення процедури утриматися від їди та фізичної активності – це призводить до зниження FeNo.
За 3-4 години до проведення діагностичної маніпуляції заборонено курити і дуже настійно рекомендується утриматися від прийому кави, від інгаляцій топічними стероїдами – це призводить до зниження показників оксиду азоту в повітрі, що видихається.

Наші Лікарі

Рогожин Антон Вікторович

5,0
Rated 5 out of 5
(1) відгуків
Пульмонолог,Фтизіатр

Відгуки

Залишити відгук