Проба манту

Проба манту в Харкові

Проба манту в Харкові – це специфічне діагностичне дослідження для масового обстеження населення з метою виключення або підтвердження туберкульозу. Найперша щеплення у дитини це вакцинація БЦЖ. Вона проводитися в пологовому будинку на 4-6 день життя дитини, щоб імунітет дитини проти важкого і важко піддається лікуванню захворювання туберкульоз сформувався в максимально ранні терміни. Дитина отримує ослаблені штами туберкульозної палички корови, яка втратила свою вірулентність (заразність) для людини Ревакцинація проводиться згідно з національним календарем і рекомендована в 7-12 і 16-17 років. Перед ревакцинацією БЦЖ проводитися реакція Манту для уточнення наявності набутого імунітету який після першої вакцинации в 4 6 дн життя дитини зберігається протягом 5 років.

Проба манту цена

  • Проба манту
    500грн

Показання для проведення туберкулінової проби (проби Манту)

  • З метою діагностики туберкульозу (факт наявності інфікування мікобактеріями туберкульозу);
  • З метою уточнення наявності набутого імунітету перед ревакцинацією БЦЖ;

Протипоказання до проведення реакції Манту

Проведення реакції Манту не має ніякої шкоди для організму людини. Її з упевненістю можна проводити здоровим людям і пацієнтам з патологією соматичного профілю. Туберкулін не містить живих мікроорганізмів туберкульозу і не може статися зараження при проведенні реакції. Доза, яку вводять під шкіру – 0.1 мл (2ТЕ) – дуже мінімальна щоб відбулося втручання в імунну систему.

Протипоказаннями є такі патологічні стани:

  • гострі інфекційні захворювання з підвищенням температури, наявністю катаральних явищ, інфекційної висипом, ецефалітіческіх реакцій;
  • хронічні соматичні захворювання в стадії загострення з обов’язковим порушенням функції органів або важких загостренням із збереженою функцією;
  • алергічні та захворювання шкіри в стадії загострення;

Техніка проведення проби Манту

Проба Манту проводитися туберкуліном. Туберкулін складається з убитих фільтратів мікобактерій. Це лизат з мікобактерій туберкульозу, інактивованих нагріванням. Звертаємо увагу – він не містить живих або убитих мікобактерій туберкульозу, він містить продукти життєдіяльності бактерій – елементи стінки бактерій, середу на якій вони росли. Він очищений від білків і стандартизований згідно з міжнародними протоколами. Проводиться внутрішкірна проба з 2 (2 ТО) одиницями очищеного туберкуліну. Оцінка проводиться через 72 години і буває негативною і позитивною. Позитивна – це алергічна реакція на введення туберкуліну, у щеплених БЦЖ – це Поствакцинальна алергія (наявність набутого імунітету) і інфекційна (зараження туберкульозною паличкою з навколишнього середовища). Допомогти розібратися в хитросплетіннях з реакцією Манту, відповісти на всі питання, що цікавлять вас допоможе лікар фтизіатр. Доктор практичної охорони здоров’я з величезним багажем знань, досвідом роботи, дуже уважна і не байдужа до проблеми з якої ви переступите поріг кабінету.

Результат оцінюється через 72 год. Проба манту проводитися по середах, оцінюється в п’ятницю. Оцінку результату проводить не тільки медсестра, але і лікар фтизіатр, доктор на результаті ставить свій підпис і печатку. Захворювання туберкульоз це дуже важка і серйозна патологія, яка потребує тривалого лікування та динамічного спостереження. Тому в нашому центрі така пильна відношення до проведення самої реакції Манту, так і до оцінювання результату.

Відгуки

Залишити відгук