Щеплення ОПВ у Харкові ⭐️ Мед центр b-healthy clinic

ОПВ

Від чого: поліомієліт

Вік: після 2-х перших ІПВ, до року або після року, дорослі

Вакцина: Інфанрікс ГЕКСА, Інфанрікс ІПВ, Інфанрікс ІПВ ХІБ, Бустрікс, Бустрікс Поліо, Гексаксім, Пентаксим, Тетраксим

Вартість: ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ВИКОРИСТАНОЇ ВАКЦИНИ

Опис щеплення

Щеплення ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина) використовується для запобігання поліомієліту, інфекційного захворювання, спричиненого поліомієлітним вірусом.

Щеплення ОПВ містить ослаблені живі віруси поліомієліту, які вводяться в організм через рот (зазвичай у вигляді крапель). Ці віруси стимулюють імунну систему для розвитку захисного імунітету проти поліомієлітного вірусу.

Протипоказання:

Протипоказання до щеплення ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина) включають такі випадки:

Алергічна реакція: Якщо у людини була раніше серйозна алергічна реакція на щеплення ОПВ або на якийсь компонент вакцини, то щеплення ОПВ протипоказане. У такому разі необхідно обговорити з лікарем альтернативні варіанти щеплення.

Імунодефіцитні стани: Щеплення ОПВ може бути протипоказане у людей з ослабленою імунною системою, таких як ті, у кого є вроджені або набуті імунодефіцитні стани, або ті, хто отримує імуносупресивну терапію. У таких випадках застосування альтернативної вакцини, такої як інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ), може бути рекомендовано.

Вагітність: Щеплення ОПВ зазвичай не рекомендується під час вагітності. Якщо жінка планує вагітність або вже вагітна, про це слід повідомити лікаря. Лікар може рекомендувати щеплення до або після вагітності залежно від індивідуальної ситуації.

Активне інфекційне захворювання: Якщо людина має активне інфекційне захворювання або високу температуру, то проведення щеплення ОПВ може бути відкладено до одужання.

Історія паралітичного поліомієліту: Якщо людина має історію паралітичної поліомієліту, то проведення щеплення ОПВ може бути недоцільним. У таких випадках рекомендується обговорити з лікарем подальші рекомендації.

Важливо звернутися до лікаря або педіатра для більш докладного та індивідуального консультування щодо протипоказань до щеплення ОПВ. Лікар зможе оцінити медичну та імунологічну історію та дати рекомендації, що відповідають конкретному випадку.

Показання:

Щеплення ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина) рекомендується для наступних випадків:

Регулярна імунізація: Щеплення ОПВ включено до багатьох національних та міжнародних імунізаційних програм як одне з рутинних щеплень для дітей. Регулярне проведення щеплення ОПВ рекомендується для захисту від поліомієліту.

Подорожі до ендемічних районів: Якщо планується подорож до регіонів, де поліомієліт все ще є проблемою, щеплення ОПВ може бути рекомендоване для захисту від інфекції. У цьому випадку зверніться до лікаря або міжнародної клініки для отримання рекомендацій.

Важливо проконсультуватися з лікарем або педіатром, щоб отримати більш конкретну інформацію про показання до щеплення ОПВ, особливо у світлі місцевих рекомендацій та імунізаційних програм. Лікар зможе розглянути медичну та імунологічну історію та дати індивідуальні рекомендації з огляду на конкретні обставини та потреби.

Можлива реакція на щеплення:

Після щеплення ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина) можливі деякі реакції у деяких людей. Зазвичай ці реакції є незначними та тимчасовими. Ось деякі можливі реакції на щеплення ОПВ:

Рідкісні побічні ефекти: У дуже поодиноких випадках може виникнути шлунково-кишкове нездужання, таке як діарея або блювання, протягом декількох днів після щеплення. Ці симптоми зазвичай самі проходять і не потребують спеціального лікування.

Алергічні реакції: Дуже рідко можливе виникнення алергічних реакцій на компоненти вакцини ОПВ. Якщо у вас або у вашої дитини виникають симптоми алергічної реакції, такі як кропив’янка, набряк гортані або утруднене дихання, негайно зверніться до медичного фахівця.

Важливо відзначити, що серйозні побічні ефекти після щеплення ОПВ дуже рідкісні. Якщо у вас виникають серйозні або незвичайні симптоми після щеплення, рекомендується негайно звернутися до лікаря або медичного фахівця для оцінки та рекомендацій.

Якщо у вас є конкретні питання або занепокоєння щодо можливих реакцій на щеплення ОПВ, рекомендується обговорити їх з лікарем педіатром. Вони зможуть надати вам більш детальну інформацію та індивідуальні рекомендації з огляду на вашу медичну та імунологічну історію.

Відгуки

Залишити відгук