Гіпотиреоз

Лікування гіпотиреозу у вагітних

Лікування гіпотиреозу у вагітних

Якщо у вас гіпотиреоз і функція щитовидної залози знижена, то Ви щодня приймаєте замісну гормональну терапію препаратами LТ4 (L-Тироксином або Еутіроксом). У тому випадку якщо доза ліків була підібрана правильно і при обстеженні у Вас були виявлені нормальні показники ТТГ (тиреотропіну – тиреотропного гормону) і вільного Т4 (FT4 = вільного тироксину), то Ваш гіпотиреоз адекватно компенсований і не є протипоказанням для планування вагітності. Більш того, ведення вагітних з гіпотиреозом нічим не повинне відрізнятися від ведення звичайних вагітних. У таких випадках настання вагітності не повинно Вас лякати.

Ендокринологія в Харкові (Прайс)

  • Консультація ендокринолога первинна 550грн
  • Консультація ендокринолога повторна протягом 1 місяця 500грн

Дефіцит йоду і не компенсований гіпотиреоз

Дефіцит йоду і не компенсований гіпотиреоз під час вагітності можуть привести до ускладнень. Найчастіше це може бути низька вага плоду, підвищення артеріального тиску і прееклампсія. У важких випадках відзначаються пороки розвитку, післяпологові кровотечі та навіть внутрішньоутробна загибель плода.

Профілактика йододефіциту у вагітних

Профілактика йододефіциту у вагітних повинна проводиться шляхом додаткового прийому йодиду калію. ЮНІСЕФ, ICCIDD і ВООЗ рекомендують приймати 90 мкг дітям до 5 років, 120 мкг / добу до 12 річного віку. Дітям старше 12 років, не має вагітним жінкам і жінкам які планують завагітніти -150 мкг, 200 -250 мкг вагітним і 150 мкг годуючим. Ці дози можуть забезпечити щоденні потреби в йоді. Це буде легким і зручним способом профілактики дефіциту йоду і його наслідків.

Скарги прі не компенсированном гіпотиреозі і дефіциті йоду:

  • мерзлякуватість, похолодання рук і ніг, зниження температури тіла;
  • повільність, загальмованість, сонливість, слабкість, підвищена стомлюваність;
  • відзначається низький рівень гемоглобіну та еритроцитів у крові;
  • прі не значному фізичному навантаженні (ходьбі) з’являється відчуття нестачі повітря і навіть задишка;
  • жінки скаржаться на порушення ритму сардца, серцебиття;
  • з’являються не приємні відчуття «грудки», здавлення в області щеи, щитовидної залози;
  • зниження пам’яті, суха шкіра, надмірний набір ваги, набряки обличчя, нижніх кінцівок;
  • може відзначатися закладеність носа, хропіння уві сні, зміна і осиплість голосу;
  • погане депресивний настрій, дратівливість;

Брак гормону:

Дуже часто у таких жінок виявляється нестача гормону. При цьому самопочуття самої вагітної жінки може бути хорошим, а розвиток головних структур нервової системи плода може страждати. Навіть при нормальній закладці щитовидної залози у плода наслідки нестачі LТ4 (гипотироксинемии) першої половини вагітності вважаються незворотними. При настанні вагітності потреба в LT4 підвищується і його добова доза повинна бути збільшена. І про необхідність цього жінка повинна знати заздалегідь.

Нормальні показники рівня гормонів:

Норми рівня гормонів для вагітних жінок значно відрізняються. У першому триместрі норма ТТГ від 0,1 до 2,5 мед / л. Практично всю першу половину вагітності щитовидна залоза плоду не виробляє свого вільного Т4 і його розвиток в повному обсязі залежить від вільного тироксину матері. І якщо тиреотропний гормон вище 2,5, то він асоційований з мимовільним перериванням вагітності. У другому триместрі нормальний рівень ТТГ- від 0,2 до 3, а в третьому триместрі – від 0,3 до 3-х.

Підбір дози і схеми гормональної замісної терапії:

Ви повинні своєчасно і правильно збільшити дозу одержуваних гормонів. Поза вагітності звичайна доза LТ4 становить 1,6 -1,8 мкг на 1 кг маси тіла (близько 100 мкг при важкій формі захворювання). Доброю (адекватної) компенсацією гіпотиреозу відповідає підтримання рівня ТТГ в межах від 0,4 до 2,0 мед / л. Якщо жінка планує вагітність, то дозу LT4 можна відразу збільшити після її настання на 50 мкг / добу, Надалі контроль адекватності підібраного лікування контролюється 1 раз в 6-8 тижнів.

Якщо гіпотиреоз був вперше виявлений під час вагітності, орієнтування на дані гормональні дослідження при контролі адекватності дози LT4 може бути утруднена, т. К. Початково підвищений рівень ТТГ буде знижуватися відносно повільно. В такому випадку виходять з розрахункової дози препарату на вагу пацієнтки: 1,6 мкг на 1 кг ваги плюс 50 -75 мкг або 2,3 мкг / кг маси тіла в день.

Метою лікування гіпотиреозу при цьому є підтримка «нізконормального» рівня ТТГ (від 0,2 до 2,0) і «високонормального» рівня вільного Т4 (від 1,3 до 1,5 нг / дл). Збільшенні дози замісної терапії у жінки з компенсованим гіпотиреозом не несе ніякого ризику передозування, але надійно запобіжить гипотироксинемию у плода.

При природженому гіпотиреозі у плода і компенсованій функція ЩЗ у матері в перші дні після пологів, нормальний рівень ТТГ дозволить зберегти достатній рівень розвитку дитини, оскільки нервова система плода отримувала достатню кількість материнського тироксину, яке забезпечить адекватний розвиток.

L-тироксин приймається щодня вранці натщесерце за 30-40 хвилин до сніданку, запиваючи не більшим кількістю звичайної води. Якщо не дотримуються правила прийому препарату і умови його зберігання, то це може бути причиною декомпенсації гіпотиреозу. Не рекомендується приймати його після або під час їжі, поєднувати його з іншими ліками, ввечері перед сном, після закінчення терміну придатності препарату, а так само при перегріванні і переохолодженні препарату.

Допомогти Вам в корекції дози замісної терапії LT4 (L-Тироксином або Еутіроксом) може лікар, який професійно займається лікуванням гіпотиреозу і веденням вагітних з патологією щитовидної залози. Контроль, діагностика і лікування таких станів здійснюється за допомогою лабораторної діагностики нашим досвідченим лікарем-ендокринологом.

Наші Лікарі

Відгуки

Залишити відгук