Папіломавірус

Щеплення від папіломавірусу в Харкові ⭐️ b-healthy clinic

Папіломавірус

Вік: вакцинація дівчинки віком від 9 років

Вакцина: Церварікс

Вартість: 3000 грн

Опис хвороби

Папіломавірус (Papillomavirus) – це група вірусів, які викликають різні захворювання, такі як папіломи, кондиломи (бородавки) та деякі види раку, включаючи рак шийки матки, ануса, горла та інших органів.

Папіломавіруси передаються зазвичай через контакт зі шкірою та слизовими оболонками, а також через статевий контакт. Більшість людей заражаються папіломавірусом протягом свого життя, але не всі розвивають захворювання.

Діагностика та лікування папіломавірусу

Діагностика папіломавірусу здійснюється зазвичай за допомогою ПЛР-тесту (полімеразна ланцюгова реакція), який виявляє наявність вірусної ДНК у біологічних зразках, таких як кров, сеча, слизова оболонка або тканини, взяті із порушеної області.

Якщо ви виявили на своїй шкірі папіломи або бородавки, то важливо звернутися до дерматолога, який може поставити правильний діагноз та призначити відповідне лікування.

Лікування папіломавірусу залежить від типу захворювання та виду вірусу. У разі появи папілом або бородавок на шкірі вони можуть бути видалені за допомогою хірургічного втручання, лазерної терапії, кріотерапії (заморожування) або хімічних методів. Важливо відзначити, що видалення папілом та бородавок не гарантує повного лікування від вірусу.

Для лікування раку, викликаного папіломавірусом, можуть застосовуватися хірургічні методи, радіотерапія або хіміотерапія.

Профілактика папіломавірусу включає використання презервативів під час статевих контактів, регулярні перевірки на наявність папіломавірусу у жінок, включаючи тести на рак шийки матки, а також вакцинацію проти папіломавірусу, яка рекомендується для дітей віком 11-12 років і може запобігти типи раку, спричинені папіломавірусом.

Симптоми папіломавірусу

Деякі люди з інфекцією папіломавірусом (HPV) не мають симптомів і не знають про своє захворювання. Однак у інших людей інфекція може спричиняти різні симптоми, які залежать від типу вірусу.

Деякі загальні симптоми папіломавірусу можуть включати:

  • Поява папілом або бородавок на шкірі, включаючи генітальні бородавки у чоловіків та жінок.
  • У жінок інфекція папіломавірусом може призводити до змін у клітинах шийки матки, які можуть стати передраковими та в кінцевому підсумку призвести до раку шийки матки.
  • Деякі типи папіломавірусу, включаючи деякі, які передаються статевим шляхом, можуть призводити до різних видів раку, включаючи рак шийки матки, рак анального каналу, рак статевого члена, рак піхви та рак гортані.

Якщо у вас є підозра на інфекцію папіломавірусом, вам слід звернутися до лікаря для діагностики та лікування.

Відгуки

Залишити відгук