Паротит

Щеплення від паротиту в Харкові ⭐️ b-healthy clinic

Паротит

Вік: вакцинація дітей 1 року і 6 років, дорослі

Вакцина: Пріорікс

Вартість: 1200 грн

Опис хвороби

Паротит, також відомий як “свинка”, є вірусним захворюванням, яке вражає слинні залози, розташовані на боці обличчя, під вухами. Збудником захворювання є вірус паротиту.

Діагностика та лікування паротиту

Діагностика паротиту зазвичай проводиться на основі симптомів, дослідження медичної історії пацієнта та проведення фізичного обстеження. Для підтвердження діагнозу паротиту можуть бути призначені лабораторні тести, такі як аналіз крові на наявність антитіл до вірусу, аналіз слини на наявність вірусу або полімеразну ланцюгову реакцію (ПЛР) для виявлення ДНК вірусу в слині або інших тканинах.

Лікування паротиту включає симптоматичну терапію для полегшення симптомів та боротьби з можливими ускладненнями. Це може включати прийом рідин для запобігання зневодненню, застосування знеболювальних препаратів для зняття болю та жарознижувальних засобів для зниження температури тіла. Також можуть бути призначені антибіотики для профілактики або лікування ускладнень, таких як бактеріальний менінгіт.

У більшості випадків паротит проходить без ускладнень і не потребує специфічної терапії. Однак, у разі виникнення ускладнень, таких як менінгіт або енцефаліт, необхідно негайно звернутися до лікаря для отримання медичної допомоги. Для профілактики паротиту рекомендується вакцинація, яка може бути проведена як самостійно, так і в рамках розкладу щеплень у дитячому віці.

Симптоми паротиту

Симптоми паротиту зазвичай з’являються через 2-3 тижні після зараження вірусом і можуть включати:

  • Набряк і болючість одного або обох слинних залоз, зазвичай під вухами;
  • Біль при жуванні та ковтанні;
  • Жовтяно-білі нальоти в роті;
  • Голоманка та відчуття загальної слабкості;
  • Головний біль;
  • Відчуття дискомфорту при носінні окулярів або інших предметів на вухах;
  • Біль при відкритті рота або говорінні;
  • Рідко, може з’явитися набряк яєчків у чоловіків або оофорит у жінок;

В окремих випадках паротит може призвести до ускладнень, таких як менінгіт або енцефаліт. Тому при появі симптомів паротиту слід звернутися до лікаря для діагностики та лікування.

Відгуки

Залишити відгук