Правець

Щеплення від правця в Харкові ⭐️ b-healthy clinic

Правець

Вік: вакцинація дітей 2, 4, 6, 18 місяців, у 6 років, 16 років і кожні наступні 10 років

Вакцина: Інфанрікс, Бустрікс, Інфанрікс Гекса, Гексаксім, Пентаксим, Інфанрікс ІПВ, Бустрикс Поліо, Тетраксим

Вартість: 1500 грн

Опис хвороби

Правець, або тетанічний спазм, є небезпечним захворюванням, яке викликається бактерією Clostridium tetani. Ця бактерія може проникнути в організм через рани, порізи або подряпини та виробляти токсин, який викликає судоми та спазми м’язів.

Діагностика та лікування правця

Діагностика правця заснована на клінічних симптомах та медичній історії пацієнта. Лікар проведе фізичний огляд і поставить питання про причини виникнення симптомів, що ще проводилися щеплення і контакт з можливими джерелами інфекції.

Для підтвердження діагнозу можуть бути призначені додаткові дослідження, такі як аналіз крові на наявність антитіл до токсину правця або дослідження бактеріологічної культури рани.

Лікування правця включає застосування антитоксин правця, який швидко нейтралізує токсин, а також курс антибіотиків, щоб знищити бактерію Clostridium tetani. Для управління судомами та спазмами м’язів можуть застосовуватися медикаменти, такі як бензодіазепіни. У тяжких випадках може знадобитися госпіталізація.

Важливо відзначити, що найкращою стратегією є профілактика правця. Регулярна вакцинація є ефективним засобом захисту від захворювання. Якщо у вас виникли рани, особливо глибокі або брудні, необхідно звернутися до лікаря для оцінки ризику розвитку правця та можливості проведення вакцинації.

Симптоми правця

Симптоми правця можуть виявлятися через кілька днів або тижнів після зараження. Однак іноді симптоми можуть з’явитися вже через кілька годин після зараження. Серед основних симптомів правця можна виділити такі:

  • Болі в м’язах: з’являються болі в м’язах, які потім поширюються по всьому тілу.
  • Спазми: виникають судоми, спочатку на лицьовій мускулатурі, потім на шиї, спині, животі та кінцівках.
  • Утруднене дихання: при правці може виникнути дихальна недостатність, спричинена спазмами м’язів грудної клітки та діафрагми.
  • Підвищена температура: у пацієнта може спостерігатися підвищення температури тіла.
  • Біль в ділянці рани: можливе відчуття болю та дискомфорту в ділянці рани.
  • Головний біль: може виникнути головний біль та слабкість.

У разі появи цих симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря. Стовпняк є небезпечним захворюванням, і лікування має бути негайно розпочато, щоб запобігти можливим ускладненням.

Відгуки

Залишити відгук